دکوراسیون خانه ۳۰ متری با طراحی خلاقانه

برای دکوراسیون خانه های کوچک همیشه باید ایده های خاصی را به‎کار برد. به همین منظور در این گزارش شما را با یکی از این ایده های خلاقانه برای دکوراسیون خانه ۳۰ متری آشنا خواهیم کرد. این بنای زیبای ۳۰ متری که در پاریس واقع شده توسط ریچارد گیلبالت طراحی و در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است.

این خانه ۳۰ متری که به صورت مینیمال طراحی شده در ابتدا به ۴ اتاق کوچک و تیره تقسیم شده بود و پس از طراحی داخلی خاص، این آپارتمان کوچک به یک زوج جوان واگذار شد.

این خانواده‎ی دو نفره برای طراحی و دکوراسیون خانه ۳۰ متری خود خواسته‎هایی مبنی بر داشتن فضایی روشن و خصوصی داشتند تا علاوه بر سادگی و زیبایی بصری، در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و این خواسته توسط طراح بنا به خوبی اجرا شده است.

با طراحی ویژه‎ در این ساختمان ۳۰ متری که دو سوم آن به اتاق نشیمن تخصیص یافته، وجود پنجره هایی در دیوارها، نور مورد نیاز یک خانه مسکونی را برای این خانواده به ارمغان آورده است.

حمام و سرویس بهداشتی این بنا نیز که فقط ۲٫۳ متر مربع را اشغال کرده است در گوشه ای از خانه تعبیه شده و با کاشیکاری سبزآبی زیبایی که دارد فضای دلنشینی را بوجود آورده است.

همان‎طور که می‎دانید طراحی اتاق خواب به عنوان یکی از فضاهای مناسب خانه امری ضروری است، به همین منظور ریچارد گیلبالت برای استفاده مناسب و زیبا از فضا، سطح تخت خواب را از یک فضای معمولی به یک فضای غیر معمول و راحت یعنی به شکل یک کابین در آورده است.

در طراحی این اتاق یک در کشویی وجود دارد که به جای دیوار نقش تفکیک فضای بین اتاق نشیمن و فضای خواب را برعهده دارد و با این ویژگی به خاص بودن دکوراسیون خانه ۳۰ متری کمک کرده است.

با توجه به فضای کوچک و مختصر، طراح از یک ضلع آپارتمان به‎عنوان فضایی با چند کاربرد استفاده کرده و از آنجایی که ورودی با یک دیوار طولانی همراه شده، با قرار دادن تخت در کنار این دیوار در تقسیم بندی فضا صرفه جویی شده است.

ضلع دیگری از این خانه‎ی ۳۰ متری شامل مبل، تخت تاشو، میز و تمام وسایل مورد نیاز پذیرایی است. وسایل ضروری مانند آباژور، کمد لباس، لوازم خانگی، آشپزخانه، یخچال، تلویزیون، قفسه پانسمان و … در جای مناسب قرار گرفته‎اند.

منبع: archline.ir

این نوشته در طراحی خانه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *